"Ya Türkiye’ye yenilirseniz?"

Video: "Ya Türkiye’ye yenilirseniz?"

Yunanistan başbakanı Kırıakos Miçotakis'in geçen hafta Beyaz Saray’a yaptığı ziyaretteki "Türkiye diyaloğu" hala konuşuluyor. Yunan medyasında yer alan iddialara göre, Miçotakis Trump'tan "Ege ve Doğu Akdeniz’de tansiyonun düşmesi için arabuluculuk yapmasını istedi".

Trump ya Türkiye’ye yenilirseniz diye sordu? Miçotakis yenilmeyeceğiz dedi. Yunan medyası üzerinden günler geçmesine rağmen halen yunanistan başbakanı Miçotakis ve Amerikan Başkanı Trump görüşmesini konuşuyor.

Trump ve Miçotakis 7 Ocak günü Beyaz Saray’da bir araya geldi. Bu görüşmede Kırıakos Miçotakis’in Trump’tan, “Erdoğan’ın dostunuz olduğunu biliyorum” diyerek, Ege ve Doğu Akdeniz’de tansiyonun düşmesi için arabuluculuk yapmasını istediği iddia edildi.


Washıngton’dan Atina’ya ulaşan haberlere göre ABD, ilk aşamada gerginliğin azalması daha sonra ise “deniz yetki sınırları” odaklı bir girişim üstlenecek.

Yunan Estıa Gazetesi görüşmeyle ilgili tartışmalı bir iddia ortaya attı. Gazetede yer alan habere göre Yunanistan Başbakanı, “egemenlik haklarımızdan şüphe edilirse dinamik tepki göstereceğiz” dedi. Bunun üzerine Amerikan Başkanı da “peki ya yenilirseniz” diye sordu. Yunanistan Başbakanı’nın cevabı “yenilmeyeceğiz” oldu.

Yunanistan Başbakanı Kırıakos Miçotakis'in geçen hafta
Amerika Birleşik Devletleri’ne yaptığı ziyaret, Washington- Tahran geriliminin üst seviyede olduğu döneme denk gelmesi nedeniyle arka planda kalmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS