Yunan bakan yine Türkiye’yi hedef aldı

Yunan bakan yine Türkiye’yi hedef aldı

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye'yi hedef alan açıklamalarına yenisi ekledi. Yerel bir gazeteye konuşan Dendias, Türkiye'nin Madrid'deki NATO Zirvesi’nden herhangi bir sonuç elde etmediğini öne sürdü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın hedefinde yine Türkiye vardı. Dendias, haftalık Proto Thema Gazetesi’ne konuştu. Nikos Dendias, Türkiye’nin Madrid’deki NATO Zirvesi’nden herhangi bir sonuç elde etmediğini revizyonist bir siyaset izlediğini ve adaların silahsızlandırılmasına ilişkin tezlerinin ise tehlikeli olduğunu öne sürdü.

Dendias, bu yazın nasıl geçeceği sorusuna “Ege’de sıcak yaz yaşanıp yaşanmayacağı, Türkiye’nin tavrına bağlı. Umarım yaşanmaz.” yanıtını verdi.

Nikos Dendias sözlerini, “Adaların silahsızlandırılmasına ilişkin talepler, Türkiye’nin revizyonist politikasının bir parçası. Türkiye’nin Yunan Adalarının egemenliğinin, bunların silahsızlandırılmasına bağlı olduğu öyküsü, endişe verici ve tehlikelidir.” ifadeleri ile devam etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Madrid’de, Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında imzalanan anlaşmanın hukuki önemi olmadığını ve tarafları bağlayıcı olmadığını savunan Dendias, Türkiye’de iktidar, muhalefet ve analistleri hukuki açıdan dayanaksız taleplerle Yunanistan’a saldırdığını öne sürdü.