Mustafa Sarıgül Atina'da Türk bayrağı açtı

Mustafa Sarıgül Atina'da Türk bayrağı açtı

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Yunanistan'ın başkenti Atina'yı ziyaret etti. Yunanistan Parlamentosu önünde Türk bayrağı açan Sarıgül, Başbakan Miçotakis'e mesaj gönderdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Parlamento önünde bayrak açtı, Yunanistan Başbakanı Kriakos Miçotakis'e mesaj gönderdi. Görüntüler, Yunanistan'ın başkenti Atina'dan.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Yunanistan'a gitti. Başkent Atina'da bulunan Yunanistan Parlamentosu'nun önünde bir video çekti. Burada yakın zamanda yeniden yükselen Türkiye-Yunanistan gerilimine atıfta bulunarak başbakan Kriakos Miçotakis'e çağrı yaptı. Daha sonra parlamentonun önünde Türk bayrağı açtı.

Sarıgül, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımda videoyu çekerken engellenmeye çalışıldığını söyledi. Paylaşımda, "Yunanistan Parlamentosu önündeki basın açıklamamız kendini bilmez, birkaç Türk düşmanı tarafından engellenmek istendi. TDP Genel Sekreteri Sayın Teoman Mutlu, sözlü ve fiili bir saldırıya maruz kaldı. Sağduyu ve aklı selimle sorun çözüldü. Sayın mutlu ve ben iyiyiz, güvendeyiz" ifadelerini kullandı.