Zelenski füze saldırısından sonra öfke kustu

Zelenski füze saldırısından sonra öfke kustu

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, aralarında çocukların da olduğu 21 kişinin ölümüne yol açan füze saldırısından sonra Rusya’yı ateş püskürdü. Bir kez daha Moskova’nın sivilleri bilerek hedef aldığını söyledi. Zelenskiy, ayrıca ABD’ye duyurduğu ek askeri yardım paketi için teşekkür etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, ardı arkası kesilmeyen Rus füze saldırılarına “Deniz kenarında benzeri çok bulunan bir kamp alanı da saldırıda yok edildi. Bakın, bu bir hata ya da yanlış füze saldırısı değil, Rusya’nın bilinçli olarak yaptığı direkt bir terör saldırısı.” ifadeleriyle isyan etti.

Zelenskiy, “Odesa’da füze saldırısı sonrası enkaz temizleme işlemi sürüyor. 3 füze, Rus propagandacılar ve yetkililerin söylediğinin aksine içinde silah, teçhizat ya da mühimmat olmayan 9 katlı bir apartmanı vurdu. İçeride yaklaşık 160 kişi vardı. Sıradan sivillerdi onlar.” sözleriyle liman kenti Odesa’ya düzenlenen füze saldırısında hedef alınan binada askeri hiçbir teçhizat bulunmadığını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Vladimir Zelenskiy, “Özellikle ABD’ye ve şahsen Biden’e Ukrayna’ya yönelik duyurulan yeni yardım paketi için minnettarım. Buna güçlü nasams sistemleri de dahil. Bu hava savunma füze sistemi bizi ciddi anlamda güçlendirecek.” ifadeleriyle ayrıca ABD’nin duyurduğu 820 milyon dolarlık ek askeri yardım paketini de memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.