hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Zelenski kurtarılan şehri ziyaret etti

  Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski, Rus işgalinden kurtarılan İzyum şehrine gitti. Burada Ukrayna askerleri ile bir araya geldi. Zelenski, "tek yönde ilerliyoruz, o da zafere doğru" dedi. Ukraynalı lider ayrıca Kırım Yarımadası'nı geri alacaklarını da söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rus işgalinden kurtarılan İzyum kentinde Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski eşliğinde Ukrayna bayrağı yeniden göndere çekildi.

  Ukraynalı lider, bölgenin işgalden kurtarılmasından günler sonra cephe hattına gitti. İlk durağı Balakliya oldu. Burada Eylül’ün başından beri aralıksız savaşan Ukrayna askerleri ile bir araya geldi. Zelenski, Harkiv cephesinde çarpışan askerlere özel nişanlar verdi. Ukrayna lideri daha sonra İzyum'a gitti. Burada yaptığı konuşmada "sarı mavi bayrağımız kurtarılan İzyum'da dalgalanıyor. Yakında her Ukrayna şehri ve köyünde de dalgalanacak" dedi.

  Zelenski ayrıca "Tek bir yolda ilerliyoruz o da zafere doğru" ifadelerini kullandı. Ukraynalı lider, İzyum ziyareti sırasında kırım yarımadası hakkında da konuştu. Rusya'nın 2014'te Kırım’ı ilhak etmesinin bir "trajedi" olarak adlandırdı. Ukrayna'nın yarımadayı geri alacağına dair söz verdi.

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow