Zelenski'den çocuklara ödül

Zelenski'den çocuklara ödül

Rusya saldırılarının üstünde yaklaşık 6 geçti. Ukrayna'da Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski bu kez çocuklarla bir araya geldi. Zelenski çifti çatışmalar sırasında kahramanlık gösteren çocuklara hediyeler verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Savaşı neredeyse 6 ayı geride kaldı. Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski bu kez çocuklarla bir araya geldi. Başkent Kiev'deki Mariinski Sarayında gerçekleşen törende, çatışmalar sırasında kahramanlık gösteren 8 çocuk davet edildi.

Zelenski, “Bugün küçük ama büyük Ukraynalılarımızı, geleceğimizi ödüllendiriyoruz. Bizi gururlandırdığınız için mutluyum. Bu, Ukrayna’nın bugün gurur duyabileceğimiz bir geleceğe sahip olduğu anlamına gelir, bize bu gurur ve zevk duygusunu vermeye devam edin. Her birinizi tebrik etmek istiyorum. Harikasınız. Bütün ülke sizi alkışlıyor. Sayenizde kurtarılan her hayat için teşekkürler.” ifadelerini kullandı.

Törende First Lady Olena Zelenska da yer alırken, Cumhurbaşkanı ve eşi konuşmasının ardından Kahran ilan edilen Ukraynalı çocuklara hediyeler verdi. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı ofisinin paylaştığı bilgilere göre hediye verilen 8 çocuktan biri olan İgor Shemet, Çernihiv'de Rus askerlerin oturduğu evin sokağına sokmadığı için ödüllendirildi.

Ukrayna savaşına 26 üyeli destek! 1,55 milyar dolarlık dev bütçe

Ukrayna savaşına 26 üyeli destek! 1,55 milyar dolarlık dev bütçe