Zelenskiy'den Rusya'nın Donbas saldırılarına eleştiri  

Zelenskiy'den Rusya'nın Donbas saldırılarına eleştiri  

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya’nın Donbas bölgesindeki saldırılarını ağır bir dille eleştirdi. Bunun "açık bir soykırım politikası" olduğunu söyledi. Batıyı da hala Rusya ile "flört" etmekle suçladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya’nın Donbas bölgesine yönelik ağır saldırıları için "soykırım politikası" ifadesini kullandı.

Zelenskiy, “Eğer dünya Ukrayna’daki duruma kendilerininmiş gibi davransaydı, dünya güçleri Rusya ile flört etmek yerine gerçekten savaşı bitirmek için baskı yapsaydı, olayların feci şekilde gelişmesi yine de durdurulabilirdi.” sözleriyle batıyı da hala Rusya ile flört etmekle suçladı.

Vladimir Zelenskiy, “26 Mayıs 2014'ten ve hatta bu yıl 24 Şubat’tan bugüne kadar, gerçekten buna bir son vermek ve şunu söylemek için gerçekten gücü olanlar için birçok fırsat oldu. Şimdi Rusya Ukrayna'ya, Avrupa Birliğine ve özgürlüğe karşı yaptıklarından dolayı gerçekten tam bedeli hissedecek Ukrayna'ya, Avrupa Birliğine ve özgürlüğe karşı yaptıklarından dolayı.” sözleriyle batının Rusya’ya karşı daha net bir tavır sergilemesi gerektiğini vurguladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ukrayna lideri savaşın bitirilmesi için “Ukrayna'ya, savaşın doğasını değiştirmek ve işgalcilerin sınır dışı edilmesi, ihtiyaç duyduğu tüm silahları sağlamak için ne zamandır mücadele ediyoruz. Çoklu füze fırlatma sistemleri dahil tüm silahlar, bu saldırganlığı durdurmak için gerçekten sistemler. Çabalarımız sayesinde sesimizi duyuracağımızdan eminiz.” sözleriyle bir kez daha silah yardımı çağırısında bulundu.