100 milyon kaynak kitap dağıtılacak

100 milyon kaynak kitap dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanlığı 2021- 2022 yılı eğitim öğretim döneminin son mayıs ayı kaynak kitap paketini yayımladı. Tüm kademelerde ve sınıf seviyesinde öğrencilere destek sağlayacak pakette 8 bin sorudan oluşuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Derste işlenecek konuların pekiştirilmesi, uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarının telefi edilmesi İçin Milli Eğitim Bakanlığı her ay yardımcı kaynak destek paketini yayımlıyor. 2021- 2022 eğitim öğretim yılının son ve 8 bin sorudan oluşan 8'inci paketi ise yayımlandı.

Yardımcı kaynak paketi bakanlığın internet sayfasından öğrenci ve öğretmenler için paylaşıldı. Pakette 8'inci sınıf öğrencileri için 2022 yılında yapılacak sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınava yönelik örnek soru kitapçığınında olduğu 8'nci pakette yayımlanan örnek soru sayısı 360'a ulaştı. Bugüne kadar yurt genelinde toplam 36 milyon yardımcı kaynak dağıtıldı.

Bakanlık, 2022 yılı içerisinde eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için 100 milyon yardımcı kaynak kitap dağıtacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, hedeflerinin 100 milyonu da geçmek olduğunu belirterek “Ders kitaplarını ülkemizin tüm çocuklarına ücretsiz olarak dağıttığımız gibi yardımcı kaynaklar konusunda da aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Salgın sürecindeki öğrenme kayıplarını telafi etmek ve sınav sürecindeki öğrencilerimizi desteklemek için çalışmaya devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.