Eğitimcilere yeni gelişim modeli

Video: Eğitimcilere yeni gelişim modeli

Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu, öğretmen ve eğitim kurumu yöneticilerinin mesleki gelişimi konusunda yeni bir model hazırladı. Mesleki gelişim modeli kurul tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu.

Öğretmen ve eğitim kurumları yöneticilerinin talepleri dikkate alınacak. Mesleki gelişimde motivasyonu arttırmak için kariyer ve ödül sistemi ile ilişkilendirme yapılacak. Her ilde öğretmen ve yönetici gelişim birimi kurulacak.

Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu, öğretmen ve eğitim kurumları yöneticileri için mesleki gelişim modelini hazırladı hazırlanan model, kurul tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunuldu. Model kurumsal kapasitenin güçlendirildiği, sürekli gelişim anlayışına dayalı, kariyer ve ödüllendirme sistemleriyle ilişkilendirilmiş bir yapıya sahip.

Buna göre özellikle hizmet içi eğitim çalışmalarına erişim konusunda öğretmen ve eğitim kurumları yöneticilerinin taleplerinin dikkate alındığı, ihtiyaç odaklı, şeffaf ve adil bir sistem oluşturulacak

Mesleki gelişim konusuna motivasyonun artırılması için tüm gelişim çalışmaları kariyer ve ödüllendirme sistemi ile ilişkilendirilecek... Öğretmen ve kurum yöneticilerinin sınırsız erişimine açık olacak bir elektronik eğitim altyapısı oluşturulacak.

Kurulun hazırladığı yeni modele göre, mesleki gelişim destek yapılarının oluşturulması için, her ilde yalnızca mesleki gelişim çalışmalarını desteklemek ve akademik kuruluşlarla bağlantı kurmakla görevli "öğretmen ve yönetici gelişim birimleri" kurulacak.

Öğretmen ve yöneticilerin mesleki gelişimleri konusunda seminer ve sunumlardan ziyade atölye ve grup çalışmaları ile çalışma ziyaretleri veya işbaşı eğitimlerinin yapılması da kurul önerileri arasında yer alıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS