Milli Eğitim Bakanı talimat verdi, uygulama başladı

Video: Milli Eğitim Bakanı talimat verdi, uygulama başladı

Veli toplantıları da online ortama aktarıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un çağrısı üzerine 81 ilde öğretmenler, koronavirüsle mücadele kapsamında veli toplantılarını videokonferans yöntemiyle gerçekleştiriyor.

Tıpkı öğrencilerin online eğitim alması gibi bu kez veliler online veli toplantısında bir araya gelmeye başladı. Talimat Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi. Bakan Selçuk, "Velilerimiz bu dönemde 24 saat hem anne, hem baba, hem de çocukların eğitimin öncelikli sorumlusu. Lütfen hepiniz imkanlar ölçüsünde veli toplantıları yapmaya başlayın" dedi.

Mardin'den Denizli'ye, Balıkesir'den Kahramanmaraş'a, Malatya'dan Erzincan'a 81 ilde anne babalar 8 haftadır çocukların oturduğu ekranın başında, öğretmenlerin karşısındaydı.

Toplantılarda öğrencilerin sosyal-duygusal durumlarının desteklenmesi, motivasyonlarının yüksek tutulması ve bu süreçte ailelere düşen görevler, velilerin uzaktan eğitim sürecinde okullardan ve öğretmenlerden beklentileri gibi başlıklar ele alınıyor.

Ayrıca öğretmenler bu süreçte sunulan materyaller, okulların açılma süreci ve olası telafi eğitimleri ve içerikleri hakkında velileri bilgilendiriyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS