Son dakika: LGS için hazırlıklar sürüyor | Video

Video: Son dakika: LGS için hazırlıklar sürüyor | Video

Liselere giriş sınavı için çok az zaman kaldı. Bazı öğrenciler hala koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılacak olan sınavla ilgili endişeler taşıyor. İstanbul Avcılar’da bulunan bir okul, öğrencileriyle birlikte sınav gününü prova etti.

LGS'ye sayılı günler kaldı. 7 Haziran’da yapılması planlanan liselere giriş sınavı, koronavirüsle mücadele kapsamında ertelenmişti. Sınav 20 Haziran’da yapılacak. Sınav yapılacak olan okullarda son hazırlıklar da tamamlandı.

İstanbul Avcılar’da bulunan Filibeli Ahmet Hilmi Anadolu Ortaokulu okul yönetimi, alınan önlemleri öğrencileriyle pratik yaparak test etti. Kendi okullarında sınava girecek olan öğrenciler, yeni tedbirleri denedi. Sınav günü, öğrenciler sosyal mesafe kuralına uygun şekilde binaya giriş yapacak. Maskelerini değiştirip el antiseptiği kullanabilmeleri için girişte gerekli tedbir alınmış olacak. Sınıflarda da öğrenciler arasında en az 1 metre mesafe sağlanacak. Dezenfektan sınıf girişlerinde de bulunacak. Sınıfta öğrenci ve görevli sayısı kadar yedek maske bulunacak. Mümkün olan yerlerde pencereler açık bırakılarak havalandırma sağlanacak. Sınav görevlisi kitapçık ve kutuların dağıtılması, kimlik kontrolü gibi tüm işlemlerde eldiven kullanacak.

Sınav esnasında su içmek isteyenlere, maskelerini kenarlarında bulunan lastiklerinden tutarak çıkarması, ön yüzüne dokunmaması uyarısı hatırlatılacak. Öğrencinin tek kişilik salonda sınava alınması gerekiyorsa, öğrenci yerleştirildiği okulun yedek salonunda sınava girecek.

Öte yandan sınav gününden bir gün önce tüm okulun genel temizliği su ve deterjan kullanılarak yaptırılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS