TEOG sonrası bilinmezlik sürüyor

  1. Eğitim
Video: TEOG sonrası bilinmezlik sürüyor
<a class="in-news-link" href="/teog" target="_blank" title="TEOG haberleri">TEOG</a> kalktı, alternatifi henüz resmen açıklanmadı. O belirsizlik velileri de öğrencileri de çıkmaza soktu. Veliler, "Sınav kalktı" diyerek çalışmayı bırakan ya da umutsuzluğa kapılan öğrencileri nasıl motive edeceğini bilmiyor. Çocuklarla aileler arasında gerilim yaşanıyor. Peki uzmanlar ne diyor, ailelere ne tavsiye ediyor? Göksel Göksu'nun haberini Emre Kınacı görüntüledi.

TEOG kalktı, alternatifi henüz resmen açıklanmadı. O belirsizlik velileri de öğrencileri de çıkmaza soktu. Veliler, "Sınav kalktı" diyerek çalışmayı bırakan ya da umutsuzluğa kapılan öğrencileri nasıl motive edeceğini bilmiyor. Çocuklarla aileler arasında gerilim yaşanıyor. Peki uzmanlar ne diyor, ailelere ne tavsiye ediyor? Göksel Göksu'nun haberini Emre Kınacı görüntüledi.

TEOG kalktı sınav kalkmadı. Ancak ne resmen sınav tarihi açıklandı ne de sınavın nasıl yapılacağı. Ve öğrenciler sınav konusundaki belirsizlik nedeniyle, kimileri şimdiden yarıştan koptu. Eğitim Uzmanı Cihat Şener, "Sınav oldu, çünkü nasıl olsa olmayacak diye bırakanlar sınavı oldu ve elendiler şimdi kafasını çalıştıranlar sınav korkulacak bir şey değildir diyebilen öğrenciler o sınavı geçtiler işte bu birinci aşamasıydı." değerlendirmesinde bulundu.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS