Uzman isimden LGS tavsiyeleri

Uzman isimden LGS tavsiyeleri

Lise Giriş Sınavı'na yaklaşık 2 hafta kaldı. Peki, öğrenciler bu süreçte nasıl hazırlanmalı? Öğrenci ve ebeveynlerin nelere dikkat etmeli? İşte bu soruların cevabı CNN TÜRK muhabiri Samet Güner ve kameraman Yasin Kamaloğlu'nun haberinde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

LGS 5 Haziran 2022'de sözel ve sayısal olmak üzere iki oturumda gerçekleştirilecek. Uzmanlar öğrencilere planlı çalışmayı ve sınava girmiş gibi zaman tutarak testler çözmeyi öneriyor.

CNN TÜRK'e konuşan Rehberlik Uzmanı Ece Özel, "İlk sözel oturumu çözdükten sonra kısa bir ara verip, sonra yine 80 dakika gibi bir süre tutarak sayısal oturumu çözebilir öğrencilerimiz. Daha sonra yanlış çıktığı taktirde veya boş bıraktıkları sorulara geri dönüp bakmaları çok önemli. Bu 1 aylık süre, eksiğini kapatmak için büyük bir fırsat. Ebeveynler olumlu olarak 'Sen nasıl olsa yapacaksın, kesin kazanırsın' gibi yargılarda bulunabiliyorlar ama bu yine kaygı seviyesini yükselten bir unsur. Dolayısıyla ebeveynlerimizin bundan kaçırmalarını rica ediyoruz. Çocukları dinlemek, duygularını ifade etmelerini sağlamak çok değerli" dedi.