Son Dakika

Elektrik, doğalgaz ve su faturaları ertelenecek mi? Erdoğan’dan açıklama

A A

24.03.2020 - 14:47

Corona virüsü nedeniyle sokağa çıkamayanlar veya alınan tedbirler kapsamında ekonomik olarak sorun yaşayanlar “Elektrik faturaları ertelenecek mi?” ve “Su ve doğalgaz faturaları ertelenecek mi?” sorularının cevabını araştırıyor. Peki, elektrik, doğalgaz ve su faturaları ertelenecek mi? İşte, merak edilen detaylar…

Elektrik, doğalgaz ve su faturaları ertelenecek mi? Erdoğan’dan açıklama

Corona virüsü tedbirleri kapsamında elektrik, su, doğalgaz faturalarını ödemekte sorun yaşayanalar “Elektrik faturaları ertelenecek mi?” sorularının cevabını araştırıyor. Peki, Su ve doğalgaz faturaları ertelenecek mi? İşte, konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama:

Enerjide ise günlük ödemelerin ertelenmesi hususunda yani bu konuyu masaya yatırmanızda fayda olur. Bunlar düşünülebilir, erteleme konumuz olabilir ama doğal gaz ve elektriğin kapanması gibi bir şeyin içerisinde, takdir edersiniz ki biz çok daha zor günler yaşadık, böyle bir şeye girmedik. Çünkü bu devlet sosyal bir devlettir, sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz. Bu konuda kararlı olacağız işi götüreceğiz.