EYT'lilere kıdem tazminatı ödemesi

EYT'lilere kıdem tazminatı ödemesi

EYT’lilerin başvuruları sürüyor. Kıdem tazminatlarının ödenmesinde ise işverene kolaylık sağlanacak. Hazine destekli kredi garanti fonu paketinde 50 milyar liraya çıkarılan kefalet hacminden yararlanmak için işverenlerin bankaya başvurmaları gerekiyor. Peki o krediler ne zaman verilecek? Detaylara bakalım.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

EYT’lilerin başvuruları sürüyor. Gözler bir yandan da kıdem tazminatlarının ödenmesinde kolaylık sağlayacak hazine kredilerinde. Henüz tarih net değil ama kısa süre içinde başlaması bekleniyor.

KGF paketinde 50 milyar liraya çıkarılan kefalet hacminden yararlanmak için işverenlerin bankaya başvurmaları gerekiyor. Kredinin kullanım şartları da kısa sürede netleşecek.EYT başvurularına yönelik da kıdem tazminatı ödemeleri kapsamındaki kredi garanti fonu paketinde, EYT kapsamındaki kıdem tazminatı kefalet hacmi 25 milyar liradan 50 milyar liraya çıkarılmıştı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 11 Ocak tarihinde gerçekleştirilen “hazine destekli kefalet sistemi yeni destek paketleri lansman programı” kapsamında; çalışanlarına emeklilik nedeniyle kıdem tazminatı ödeyecek kobi ve kobi dışı firmaların kıdem tazminatından kaynaklanan finansman ihtiyacının karşılanması amacıyla 25 milyar liralık kefalet limiti açıklanmıştı. Bu kefalet limitiyle yaklaşık 34 milyar liralık kredi hacmi oluşacaktı.

Geri sayım başladı: EYT'li kıdem tazminatını nasıl alacak? İşte cevabı...

Geri sayım başladı: EYT'li kıdem tazminatını nasıl alacak? İşte cevabı...