Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti ne kadar?

Video: Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti ne kadar?
<a class="in-news-link" href="/istanbul" target="_blank" title="İstanbul haberleri">İstanbul</a> ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 3. 5 saate indirecek otoyolun en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü açıldı. Açılış töreninin ardından Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, CNN TÜRK yayınına katıldı. Bakan, köprüden geçiş ücretleri ile ilgili açıklama yaptı. Geçişlerin 89 Türk lirası olacağını belirtti. Ulaştırma Bakanı, gündemdeki diğer projelerden Çanakkale Köprüsü ile Kanal İstanbul hakkında da önemli açıklamalar yaptı.

İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 3. 5 saate indirecek otoyolun en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü açıldı. Açılış töreninin ardından Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, CNN TÜRK yayınına katıldı. Bakan, köprüden geçiş ücretleri ile ilgili açıklama yaptı. Geçişlerin 89 Türk lirası olacağını belirtti. Ulaştırma Bakanı, gündemdeki diğer projelerden Çanakkale Köprüsü ile Kanal İstanbul hakkında da önemli açıklamalar yaptı.

Beklenen açılış yapıldı. 39 ayda tamamlanan Osmangazi Köprüsü'nde geçişler başladı. İzmit Körfezi'nin iki yakasını birleştiren Osmangazi Köprüsü için, en büyük tartışma geçiş ücreti konusunda yapılmıştı. İlk olarak köprüden  geçişlerin 35 dolar+KDV yani yaklaşık 120 Türk lirası olacağı belirtilmişti. Ancak geçiş ücreti ile ilgili bir düzenlemeye gidildi. Bayram boyunca köprüden geçişler ücretsiz olacak. Bayram sonrası geçiş ücretinin ne kadar olacağını CNN TÜRK yayınına katılan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, açıkladı. Arslan yaptığı açıklamada, geçişlerin 89 Türk lirası olacağını belirtti.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS