Son Dakika

Dövizdeki düşüş sonrası etiketler mercek altında | Video Haber

A A

24.12.2021 - 17:40

Döviz kurlarındaki düşüşün tezgahlara yansıması için denetimler sürüyor. Ticaret Bakanlığı'na bağlı ekipler, bu kez Ankara'da bir marketi denetledi. Fiyat artışı ya da indirim yapılan ürünler tespit edildi.

Atandaşın tepki gösterdiği fiyatlar mercek altına alındı. Ürünler tek tek denetlendi. Etikerler kontrol edildi. Başkentte döviz kurundaki düşüş sonrası fahiş fiyat denetimi vardı.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un "Denetimler artacak, fırsatçılara göz açtırmayacağız" açıklamasından 1 gün sonra il ticaret müdürlüğü ekipleri, Ankara'da fahiş fiyat denetimine çıktı. Demetevler mevkiindeki bir market mercek altına alındı. Etiketlerde ürünün alış ve satış fiyatları arasındaki uçurum olup olmadığı, raf fiyatı ile kasadaki fiyatı arasında fark olup olmadığına bakıldı. Yalnızca fiyat artışları değil, yapılan indirimler de tespit edlidi.

Denetimler sırasında raflardan numune ürün alındı. O ürünler önce komisyonlar tarafından incelenecek. Belge üzerinde fahiş fiyat artışı tespit edilirse para cezası uygulanacak.