Son Dakika

Kurdaki hareketlilik için kim, ne dedi?

A A

24.11.2021 - 09:08

Döviz kurlarındaki ani artışa muhalefetten tepki geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Piyasalar durmuş vaziyette, böyle bir tabloyu hiç görmedim" dedi. İYİ Parti'nin ekonomi kurmayları da Meral Akşener'in çağrısıyla olağanüstü toplantı düzenledi.

"PİYASALARDA YANGIN VAR, KİMSE ÖNÜNÜ GÖREMİYOR"

Döviz kurlarındaki yukarı yönlü hareket muhalefetin gündemindeydi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile görüşen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan "Neden gidişi daha önce değerlendirmediniz?" tepkisi geldi. Kılıçdaroğlu, "Piyasalarda yangın var, piyasalar durmuş vaziyette. Herkesin kafasında kocaman bir soru işareti var nereye gidiyoruz diye. Kimse önünü göremiyor. Neden muhalefetin sesine kulak kabartmadınız? Ya bu söylenenler acaba doğru mudur, yanlış mıdır diye neden bir analiz yapmadınız? 27 buçuk yıl devlette çalışmış, çok değişik başbakanlarla, bakanlarla çalışmış bir kişi olarak ifade edeyim böyle bir tabloyu hiç görmedim" dedi.

"BORÇLANMA VE FAİZ KISIR DÖNGÜSÜNE GİRİLECEK"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, piyasalardaki gelişmeler üzerine ekonomi kurmaylarıyla bir araya geldi. Toplantı sonrası İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale kameraların karşısına geçti. "Yaşanan bu gelişmeler sonucunda bütçe açığı borçlanma faiz kısır döngüsüne girilecektir. Bu yüzden size çağrımız bir an önce seçim kararı alıp ülkenin önünü açmak ve milleti rahatlatmaktır" diye konuştu.