Sanal ticaret fuarları başlıyor

Video: Sanal ticaret fuarları başlıyor

Koronavirüs nedeniyle ertelenen ya da iptal edilen ticaret fuarları sanal ortama taşınıyor. Ticaret Bakanlığı çalışmaları tamamladı. İlk etkinlik 1-3 Haziran'da ayakkabı fuarı olacak. Yerli ve milli yazılımın katkısıyla yapılacak sanal fuarlarda, ziyaretçiler fuar alanını 3 boyutlu gezebilecek. Firmalar ziyaretçileriyle anlık mesajlaşma ile görüntülü görüşebilecek.

Koronavirüs nedeniyle ticaret de her alanda şekil değiştiriyor. Artık sanal fuarlar devrede olacak. Ticaret Bakanı planı daha önce duyurmuştu. O plan artık somutlaştı.

Ticaret Bakanlığı, salgın sürecinde ertelenen ya da iptal edilen fuarları sanal ortama taşımaya başladı. Ve ilk sanal fuar 1-3 Haziran tarihinde ayakkabı ve Saraciye Fuarı Shoedexpo olacak. Ardından 22-26 Haziran'da Agrivirtual-Sanal Tarım Makineleri fuarı gerçekleştirilecek. Bu fuarlar yerli ve milli yazılımın katkısıyla yapılacak.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Yerli ve milli yazılım katkısıyla hazırlanan bu fuarla ziyaretçilere fuar alanını 3 boyutlu gezme imkanı sağlanmasının yanı sıra firmaların ziyaretçileriyle anlık mesajlaşma ile görüntülü görüşmelerine imkan tanınacak. Bunun yanı sıra 4 dilde çeviri hizmeti verilecek fuarda 100'ün üzerinde tarım makineleri ihracatçımızı, 300'den fazla küresel alıcıyla buluşturacağız" açıklamasını yaptı.

Ayrıca bu fuarlar diğerlerinin aksine 7 gün 24 saat gezilebilecek. Shoedexpo fuarını Ege İhracatçı Birliği Genel Sekreterliği düzenleyecek. 30 katılımcı firma yurt dışındaki 250 profesyonel alıcı ile buluşacak. Fuarda sonbahar-kış sezonu için hazırlanmış koleksiyonlar tanıtılacak dünya ile web üzerinden online ikili iş görüşmeler gerçekleştirilecek.

Agrivirtual-Sanal Tarım Makineleri Fuarı ise bakanlığın koordinasyonu, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri'nin organizasyonu ve Selçuk Üniversitesi'nin işbirliğinde düzenlenecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS