THY ve İstanbul Havalimanı zirvede

THY ve İstanbul Havalimanı zirvede

Mayıs ayında 5 milyon 661 bin yolcu ağırlayan İstanbul Havalimanı, Avrupa'nın en fazla yolcu ağırlayan havalimanı oldu. Türk Hava Yolları ise 27 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında günlük bin 510 uçuşla bayrak taşıyıcı havayolları arasında ilk sırada yer aldı

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

THY ve İstanbul Havalimanı Avrupa'da zirvede. Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı, mayıs ayı verilerini paylaştı. İGA İstanbul Havalimanı, ağırladığı 5 milyon 661 bin yolcu ile Avrupa genelinde havalimanları arasında ilk sırada yer aldı. Türk Hava Yolları ise 27 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında günlük bin 510 uçuşla bayrak taşıyıcı havayolları arasında en çok sefer gerçekleştiren havayolu oldu.

Verilere göre Avrupa genelinde 214 bin 216 hava trafiği gerçekleşirken, bu rakamın salgın öncesi dönemi ifade eden 2019'un aynı döneminin yüzde 86.3'üne karşılık geldiği belirtildi.

Türk Hava Yolları, bayrak taşıyıcılar arasında ise en çok sefer gerçekleştiren havayolu olma özelliğini korudu. Belirtilen tarihlerde günlük 2 bin 982 uçuş ile ryanair ilk sıradaki yer alırken, easyJet bin 571 seferle ikinci oldu.