Hava Durumu (01-07-2022)

Video: Hava Durumu (01-07-2022)

Türkiye’de yağışlar Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Doğu Akdeniz’de görülüyor. Yurdun kalanında ise parçalı bulutlu ve güneşli bir hava hakim. Hava sıcaklıkları iç ve doğu kesimlerde mevsim normalleri altında seyrediyor. Denizlerde rüzgar Orta Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege’de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde parçalı bulutlar arasından güneş görülüyor. Sıcaklık bölgede 31-32 derecelerde ölçülüyor, Edirne dolaylarında 37 dereceye çıkıyor. Hafta sonu ise bölgede güneş daha fazla görülecek.

Ege Bölgesinin iç kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olmaya devam ediyor. Bölgenin kalanında ise parçalı bulutlu ve güneşli bir hava var. Sıcaklık İzmir’de 36, Denizli ve Muğla’da 34, Afyonkarahisar’da 27 derece ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde yağış yer yer doğu kesimlerde bekleniyor. Bölgenin kalanı ise parçalı bulutlu. Sıcaklık Antalya dolaylarında 36 derece ölçülüyor. Hafta sonunda 2-3 dereceye daha artarak 39 dereceye ulaşması bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesinin geneli gök gürültülü sağanak yağışlı. Sıcaklık Ankara’da 26, Eskişehir ve Kayseri’de 28, Sivas’ta 25 derece ölçülüyor. Hafta sonu ise yağış bölgeyi terk ediyor, güneş görülüyor.

Karadeniz Bölgesinin de geneli gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların hafta sonunda etki alanını daraltması yeni haftada yerini parçalı bulutlara bırakması bekleniyor.

Doğu Anadolu’nun kuzey kesimleri gök gürültülü sağanak yağışlı. Bölgenin kalanında ise az bulutlu, güneşli bir hava hakim. Sıcaklık Kars ve Erzurum’da 25-26, Malatya’da 35 derece ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde bol güneşli ve sıcak bir hava görülüyor. Diyarbakır ve Şanlıurfa dolaylarında 38-39 dereceler ölçülüyor, sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS