Hava Durumu (01-12-2021)

Video: Hava Durumu (01-12-2021)

Hava sıcaklıkları Türkiye genelinde azalarak mevsim normalleri altında ölçülüyor. Perşembe ve Cuma günü sıcaklıklar tekrar artarak iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Yurdun büyük çoğunluğu yağışlı. Bu yağışlar Batı Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’da zaman zaman kar yağışı şeklinde bekleniyor. Rüzgar Akdeniz, Marmara ve Karadeniz’de kuvvetli esecek. Karadeniz’de yer yer fırtınaya dönebilir. Diğer kıyılarımızda ise orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesi'nde hava çok bulutlu. Yer yer yağmur bekleniyor. Sıcaklık 12-13 derecelerde ölçülüyor. Perşembe günü sıcaklıklar birkaç derece yükseliyor, parçalı bulutlar görülüyor.

Ege Bölgesi'nin kıyı kesimleri parçalı bulutlu. İç kesimleri ise yağışlı. Bu yağışlar Afyon çevrelerinde zaman zaman kar şeklinde kendini gösterecek.

Akdeniz’in doğusu sağanak yağışlı. Orta ve batı kesimlerinde gökyüzü çok bulutlu. Sıcaklık Antalya ve Hatay’da 17, Mersin ve Adana’da 21 derece ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesi'nin batı kesimleri karla karışık yağmurlu. Doğusunda ise zaman zaman kar yağışı görülecek. Sıcaklık bölgede 5-6 derecelerde ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesi de yağışlı. Bu yağışlar bölgenin batısında karla karışık yağmur şeklinde. Bölgenin kalanında yükseklerde kar yağışı olabilir. Sıcaklık Bolu’da 6, Samsun’da 13 derece.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde de yağışlar var. Bölgenin kuzeyinde yağış kar şeklinde. Malatya dolaylarında sağanak yağış görülürken Hakkari dolaylarında yağış karla karışık yağmura dönüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin geneli sağanak yağışlı. Sıcaklık Gaziantep ve Mardin’de 13, Şanlıurfa’da 16 derece. Perşembe günü ise parçalı bulutlu bir gökyüzü olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS