{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (01-12-2022)

Video: Hava Durumu (01-12-2022)

Türkiye’nin batı bölgelerinde sağanak yağışlar etkili oluyor. Kıyı Ege’de bu yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Orta ve doğu kesimlerde ise hava parçalı ve çok bulutlu. Hava sıcaklıkları ise yurdun genelinde mevsim normallerinde ölçülüyor.

Denizlerde rüzgar Marmara’nın Karadeniz kıyıları ile Kuzey Ege’de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda orta kuvvet ve altında rüzgarların esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde sağanak yağışlar etkili oluyor. Sıcaklık Bursa ve Kocaeli dolaylarında 19 dereceye kadar çıkıyor. Cuma günü ise bölge genelinde sıcaklıklar 2-3 derece düşüyor.

Ege Bölgesinin de geneli sağanak yağışlı. Kıyı kesimlerde kuvvetli yağışların yol açabileceği sel ve su baskını, yıldırım, heyelan gibi olumsuzlara karşı tedbirli olunmalı. Sıcaklık ise İzmir’de 16, Afyonkarahisar’da 13 derece ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde hava bulutlu ve yağışlı. Yağışlar Cuma günü de devam ediyor, cumartesi bölgeyi terk ediyor. Sıcaklıklar bu dönemde bölgede en yüksek 21-22 derecelerde ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesinde de bulutlu ve yağışlı bir hava var. Yağış bölgenin batı kentlerinde etkili oluyor. Sıcaklık bölgede 15-16 derecelerde ölçülüyor. Cuma günü yağış doğu kentleri de etkisi altına alıyor.

Karadeniz Bölgesinin batı kesimleri sağanak yağışlı. Orta ve Doğu Karadeniz’de ise parçalı bulutlu bir hava var. Sıcaklık Bolu’da 13, Samsun’da 19, Trabzon’da 17 derece ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim. Sıcaklık bölgenin batısında en yüksek 13 derecelerde ölçülüyor. Bölgenin kalanında ise günün en yüksek sıcaklığı 5-6 derecelerde seyrediyor, gece ise 0 derecenin altına düşüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de parçalı ve çok bulutlu bir hava var. Sıcaklık Gaziantep’te 15, Şanlıurfa’da 17 derece ölçülüyor. Cuma günü de benzer bir hava durumu bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS