Hava Durumu (02-05-2021)

Video: Hava Durumu (02-05-2021)

Hava sıcaklığının artmaya devam edeceği ve ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar; genellikle kuzey ve kuzeybatı, zamanla Marmara'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Rüzgar; Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneybatısı'nda yer yer şiddetini artırabilir.

İstanbul parçalı bulutlu 27 derece, Ankara parçalı bulutlu 28 derece, İzmir az bulutlu 34 derece, Bursa parçalı bulutlu 32 derece.

Marmara Bölgesi'nde gökyüzü bulutlu. Edirne, Kocaeli ve Balıkesir'de sıcaklık 30 derecenin üzerinde ölçülüyor. Çanakkale de ise beklenen en yüksek sıcaklık 26 derece. Hafta başından itibaren sıcaklıkların düşmesi, salı günü ise yağmurlu havanın tüm bölgede etkili olması bekleniyor.

Ege Bölgesi'nde güneşli bir hava bekleniyor. Sıcaklıklar 30 derece ve üzeri ölçülüyor. Pazartesi ve salı sıcaklık 1-2 derece düşebilir.

Akdeniz Bölgesi'nde gökyüzü az bulutlu. Antalya 29, Mersin 25, Adana ve Hatay 30 derece.

İç Anadolu'da hava parçalı bulutlu. Eskişehir ve Konya 32, Kayseri 26, Sivas 25 derece.

Karadeniz Bölgesi'ne gökyüzü parçalı bulutlu. Samsun, Trabzon ve çevresinde sis görülebilir. Bolu 27, Samsun, Gümüşhane 22, Trabzon 19 derece. Salı gününden itibaren bölge yağmurlu havanın etkisinde kalacak.

Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor diğer yerlerde gökyüzü parçalı bulutlu. Kars 19, Erzurum ve Hakkari 20, Malatya 28 derece.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hava parçalı ve az bulutlu. Gaziantep 29, Diyarbakır 28, Şanlıurfa 31, Mardin 26 derece. Hafta başından itibaren sıcaklık 1-2 derece yükselecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS