Hava Durumu (03-12-2021)

Video: Hava Durumu (03-12-2021)

Türkiye’nin doğu kesimlerinde hava parçalı ve az bulutlu. Batı kesimlerde ise bulutlar yoğunlaşıyor, yer yer sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklıkları kuzeybatı kesimlerde biraz artarak mevsim normalleri üzerinde, diğer bölgelerde ise mevsim normalleri civarında seyredecek. Marmara, Ege ve Karadeniz’de rüzgar kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarımızda ise orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

Marmara sağanak yağışlı. Bu yağışlar cumartesi günü de devam edecek. Sıcaklık İstanbul’da 17, Bursa’da 20 derece ölçülüyor.

Ege Bölgesi de sağanak yağışlı, zaman zaman bu yağışlara gök gürültüleri de eşlik edecek. Sıcaklık İzmir’de 19, Muğla ve Afyon’da 12 derece. Cumartesi ve Pazar da yağışlı hava devam edecek.

Yağış Akdeniz Bölgesinin batı kesimlerinde. Orta ve doğu kısımlarında ise hava parçalı ve az bulutlu. Cumartesi günü yağış batı kesimlerde devam edecek, Pazar günü ise bölge geneline yayılacak.

İç Anadolu’da Kayseri-Sivas dolaylarında hava az bulutlu. Ankara-Eskişehir çevreleri ise bulutlu ve sağanak yağışlı. Sıcaklık Ankara’da 13, Sivas’ta 8 derece.

Batı Karadeniz sağanak yağışlı. Orta ve Doğu Karadeniz’de ise gökyüzü az bulutlu. Cumartesi batı kesimlerde yağış devam ederken diğer bölgelerde hava kapatacak.

Doğu Anadolu Bölgesinde hava az bulutlu. Sıcaklık bölge genelinde 10 derecenin altında seyrediyor. Bölgenin kuzeyinde gece ise sıfırın altında 10-11 dereceye kadar düşüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yağış yok, gökyüzü az bulutlu. Sıcaklık Gaziantep’te 13, Şanlıurfa’da 14 derece ölçülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS