Hava Durumu (05-05-2022)

Video: Hava Durumu (05-05-2022)

Türkiye’nin batı kesimlerinde hava parçalı ve az bulutlu. Orta ve doğu bölgelerinde ise yağmur ve sağanak yağmur görülüyor. Bu yağışlara güney kesimlerde gök gürültüleri de eşlik ediyor.

Denizlerde kuvvetli esen bir rüzgar yok. Genellikler orta kuvvet ve altında rüzgarın esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde az bulutlu bir gökyüzü görülüyor. Sıcaklık bölgede 20 ile 25 derece aralığında ölçülüyor.

Ege Bölgesinde de az bulutlu bir hava var. Sıcaklık kıyı kesimlerde 24-25 derecelerde ölçülüyor, İzmir dolaylarında 25 derecenin de üzerine çıkıyor. İç kesimlerde ise sıcaklık 20 derecenin altında kalıyor.

Akdeniz Bölgesinin orta ve doğu kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Batı kentlerde ise az bulutlu bir hava hakim. Sıcaklık bölgede en yüksek 26-27 derecelerde ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesinin batı kesimlerinde parçalı bulutlu bir hava hakimken, doğu kesimlerde yağış görülüyor. Sıcaklık bölgede 13-19 derece aralığında ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesinin batı kesimlerinde parçalı bulutlar görülürken, kalan kesimlerinde sağanak yağmur etkili oluyor. Sıcaklık Bolu’da 17, Samsun ve Trabzon’da 13 derece ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde yağış etkisini sürdürüyor. Bu yağışlara yer yer gök gürültüleri de eşlik edecek. Sıcaklık bölgenin batısında 20 derecenin üzerinde ölçülüyor, doğu kesimlerde ise 10 ile 15 derece aralığında ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili. Sıcaklık Gaziantep’te 22, Diyarbakır’da 24, Şanlıurfa’da 25 derece.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS