Hava Durumu (06-05-2022)

Video: Hava Durumu (06-05-2022)

Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz'de parçalı bulutlu bir hava görülüyor. Türkiye'nin kalanında ise hava çok bulutlu ve yağışlı. Bu yağışlar doğu kesimlerde sağanak yağmur olarak şeklinde bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise genellikle mevsim normallerinin altında ölçülüyor. Denizlerde rüzgar Doğu Karadeniz, Orta Ege ile Orta ve Doğu Akdeniz'de orta kuvvet ve altında esiyor. Diğer kıyılarda ise genellikle kuvvetli esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde hava parçalı bulutlu. Bursa-Kocaeli dolaylarında ise yerel yağışlar görülüyor. Sıcaklık bölgede 17-18 derecelerde ölçülüyor. Edirne dolaylarında 24 dereceye kadar çıkıyor.

Ege Bölgesinin iç kesimlerinde yağmur etkili. Bölgenin kalanında ise parçalı bulutlu bir hava görülüyor. Sıcaklık İzmir'de 23, Afyonkarahisar'da 14 derece ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinin batı kesimlerinde gökyüzü parçalı bulutlu. Bölgenin kalanında ise çok bulutlu ve yağışlı bir hava var. Yağış cumartesi gününe kalmıyor, bölge genelinde parçalı bulutlar görülüyor.

İç Anadolu Bölgesinde yağmur etkili oluyor. Sıcaklık bölge genelinde 10 ile 15 derece aralığında ölçülüyor. Hafta sonu da kapalı ve yağışlı bir hava bekleniyor.

Karadeniz Bölgesinin de geneli yağışlı. Özellikle Orta Karadeniz'de beklenen kuvvetli yağışlar ani sel ve su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalara neden olabilir. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalı.

Doğu Anadolu Bölgesinde sağanak yağış etkili. Bölgenin güney kesimlerinde bu yağışlara gök gürültüleri de eşlik edecek. Sıcaklık bölge genelinde 10 ile 15 derece aralığında ölçülüyor. Yağışların hafta sonu de devam etmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yağmur ve sağanak yağmur etkili. Sıcaklık Gaziantep'te 18, Diyarbakır'da 16, Şanlıurfa'da 19 derece ölçülüyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS