Hava Durumu (07-05-2022)

Video: Hava Durumu (07-05-2022)

Türkiye'de yağışlar Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da etkili oluyor. Kalan bölgelerde ise parçalı ve çok bulutlu bir gökyüzü var. Mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıkları ise artmaya başlıyor. Denizlerde rüzgar Orta ve Kuzey Ege ile Orta ve Doğu Akdeniz'de orta kuvvette esiyor. Diğer kıyılarda ise kuvvetli esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde hava parçalı ve çok bulutlu. Kocaeli dolaylarında yerel yağışlar da bekleniyor. Sıcaklık İstanbul'da 18, Edirne'de 22 derece ölçülüyor.

Ege Bölgesinde parçalı bulutlu bir gökyüzü görülüyor, iç kesimlerde ise bulutlar yoğunlaşıyor. Sıcaklık iç kesimlerde 14-15, kıyı kesimlerde 23-24 derecelerde ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde hava parçalı bulutlu. Sıcaklık Antalya'da 22, Mersin'de 25, Adana'da 28 derece ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesinde hava çok bulutlu, doğu kesimlerde sağanak yağış etkili oluyor. Sıcaklık bölge genelinde 10 ile 15 derece aralığında ölçülüyor. Yağışların aynı bölgede Pazar günü de devam etmesi bekleniyor.

Karadeniz Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Sıcaklık bölge genelinde 12-13 derecelerde ölçülüyor. Pazar günü bölgenin batı kesimlerinde sıcaklık 3-4 derece yükseliyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde sağanak yağış etkili oluyor. Sıcaklık bu dönemde bölgenin batı kesimlerinde 17-18 derecelerde, kalan yerlerde ise 10 ile 15 derece aralığında ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hava çok bulutlu ve yer yer yağışlı. Sıcaklık Gaziantep ve Şanlıurfa'da 19, Diyarbakır'da 17 derece ölçülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS