{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (08-09-2022)

Video: Hava Durumu (08-09-2022)

Türkiye’nin büyük bir bölümünde güneşli bir hava görülüyor. Yağış Orta ve Doğu Karadeniz’de dar bir alanda bekleniyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıkları artarak mevsim normallerinin üzerine çıkmaya hazırlanıyor. Denizlerde rüzgar Marmara’nın Karadeniz kıyıları ile Batı Karadeniz ve Kuzey Ege’de kuzey yönlerden, Batı Akdeniz’de ise güney yönlerden kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise rüzgarın orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde hava açık, güneş görülüyor. Sıcaklıklar birkaç derece yükseldi. İstanbul’da 28, Edirne ve Bursa’da 30, Kocaeli’de 32 derece sıcaklık ölçülüyor.

Ege Bölgesinde de bulutsuz, güneşli bir hava var. Sıcaklık iç kesimlerde 25-26 derecelerde. Cuma günü de benzer değerler bekleniyor, cumartesi ise 30 derecenin üzerine çıkıyor. Kıyıda ise 33-35 derecelerde sıcaklık ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinin de geneli güneşli. Önümüzdeki üç günlük dönemde de güneş görülmeye devam edecek. Hava sıcaklıkları ise bölgenin büyük çoğunluğunda 33-34 derecelerde ölçülüyor, Adana’da 36 derece ve üzerine çıkıyor.

İç Anadolu Bölgesi de az bulutlu ve güneşli. Sıcaklık bölgede en yüksek 26-27 derece ölçülüyor. Cuma ve cumartesi güneşli hava görülmeye devam edecek sıcaklıklar da ikişer üçer derece tırmanacak.

Karadeniz Bölgesinin orta ve doğu kesimleri sağanak yağışlı. Batı kesimler ile yükseklerinde ise hava parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık bölgede 23-24 derecelerde ölçülüyor. Yağış Cuma gününe kalmıyor bölge genelinde güneş görülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde gökyüzü parçalı bulutlu, batı kentlerde ise güneş daha fazla görülüyor. Sıcaklık Kars’ta 21, Erzurum’da 24, Malatya ve Hakkari’de 28 derece ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin geneli güneşli. Sıcaklık bölgede en yüksek 34-35 derecelerde ölçülüyor. Önümüzdeki günlerde adım adım yükselerek yer yer 37-38 derecelere çıkması bekleniyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS