Hava Durumu (09-05-2022)

Video: Hava Durumu (09-05-2022)

Haftanın ilk gününde yağış dar bir alanda bekleniyor. Doğu Anadolu’nun doğu kesimleri ile Doğu Karadeniz’de sağanak yağış görülüyor. Marmara’da az bulutlu bir hava hakimken Türkiye’nin kalanında parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim. Hava sıcaklıkları ise Türkiye genelinde yükselerek mevsim normalleri civarına çıkıyor.

Denizlerde rüzgar Marmara’nın Karadeniz kıyıları ile Kuzey Ege’de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde hava az bulutlu, güneş görülüyor. Sıcaklık İstanbul’da 18, Edirne’de 23, Bursa ve Kocaeli’de 22 derece ölçülüyor.

Ege Bölgesinde kıyı kesimlerde gökyüzü az bulutlu. İç kesimlerde ise parçalı bulutlar görülüyor, yer yer sağanak yağış da bekleniyor. Sıcaklık genellikle 20 ile 25 derece aralığında ölçülüyor, kıyıda 25 dereceyi de aşıyor.

Akdeniz Bölgesinin doğu kesimleri az bulutlu, bölgenin kalanında parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim. Sıcaklık Antalya’da 23, Mersin’de 26 , Adana’da 28 derece ölçülüyor.

İç Anadolu’da parçalı bulutlu bir hava görülüyor. Doğu kesimlerde bulutların daha yoğun olması bekleniyor. Sıcaklık Ankara’da 19, Eskişehir’de 22, Sivas’ta 13 derece.

Karadeniz Bölgesinde çok bulutlu ve yağışlı bir hava var. Bu yağış sağanak şeklinde bölgenin doğu kesimlerinde bekleniyor. Sıcaklık Bolu’da 18, Samsun’da 14 derece ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde de bulutlu ve yağışlı bir hava var. Bölgenin doğu kesimlerinde bu yağışlara gök gürültüleri de eşlik edecek. Yağışlı ve bulutlu havanın Salı ve Çarşamba da devam etmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de gökyüzü parçalı ve çok bulutlu. Sıcaklık Gaziantep ve Diyarbakır’da 20, Şanlıurfa’da ise 24 derece ölçülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS