Hava Durumu (10-05-2022)

Video: Hava Durumu (10-05-2022)

Haftanın ikinci gününde Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da hava çok bulutlu ve yağışlı. Bu yağışların genellikle gök gürültülü şekilde olması bekleniyor. Türkiye'nin kalanında ise parçalı bulutlu bir gökyüzü görülüyor. Hava sıcaklıkları ülke genelinde mevsim normallerinde seyrediyor. Denizlerde rüzgar Batı Karadeniz, Marmara ile Orta ve Kuzey Ege'de kuvvetli esiyor. Rüzgarın Marmara'nın Karadeniz kıyılarında zaman zaman fırtına seviyesinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı. Diğer kıyılarda ise rüzgar orta kuvvet ve altında esiyor.

Marmara Bölgesinde parçalı bulutlar görülüyor. Sıcaklık İstanbul'da 19, Edirne'de 24 derece ölçülüyor. Çarşamba günü de havanın ve sıcaklıkların durumunun benzer olması bekleniyor.

Ege Bölgesinin kıyı kesimlerinde hava parçalı bulutlu, iç kesimlerinde ise gök gürültülü sağanak yağış etkili oluyor. Yağışın aynı alanda Çarşamba günü de devam etmesi bekleniyor.

Akdeniz Bölgesinde hava parçalı bulutlu, batı kesimlerinde bulutlar daha fazla görülüyor. Sıcaklık bölge genelinde 25 ile 30 derece aralığında ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesinde hava çok bulutlu ve yer yer yağışlı. Sıcaklık Ankara'da 20, Eskişehir'de 22, Sivas'ta 17 derece ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesinde de hava bulutlu ve yağışlı. Bu yağışlar gök gürültülü sağanak yağış olarak görülüyor. Çarşamba günü benzer bir gökyüzü bekleniyor, Perşembe günü ise hava açıyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde de bulutlar yoğunlaşıyor, bölgenin doğu kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Bu yağışların Çarşamba ve Perşembe günü de devam etmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde parçalı bulutlar görülüyor, Diyarbakır ve Mardin dolaylarında ise sağanak yağışlar da görülüyor. Sıcaklık Gaziantep ve Diyarbakır'da 21, Şanlıurfa'da 23 derece ölçülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS