Hava Durumu (11-04-2021)

Video: Hava Durumu (11-04-2021)

Ülke genelinde azalan sıcaklıkların hafta ortasına kadar devam etmesi bekleniyor. Marmara Bölgesi çok bulutlu. Ege'de iç kesimlerde kar yağışı bekleniyor, kıyılarda gökyüzü parçalı bulutlu. İç Anadolu'da kar tüm bölgede etkili olabilir. Akdeniz'de gökyüzü bulutlu, Doğu Akdeniz'de kuvvetli yağış bekleniyor. Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde yağmur, İç Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı öngörülüyor. Karadeniz Bölgesi'nde de yağışlı hava etkili, Batı Karadeniz'de kar yağışı bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre rüzgar; Orta ve Batı Karadeniz'de, Batı Akdeniz'de, Marmara'nın güneyinde kuvvetli, diğer kıyılarımızda orta şiddette esecek.

İstanbul'da gökyüzü çok bulutlu sıcaklık 13 derece, Ankara'da hafif kar bekleniyor. Sıcaklık 5 derece, İzmir parçalı bulutlu 17 derece, Bursa çok bulutlu sıcaklık 10 derece.

Marmara Bölgesi'nde Kocaeli ve çevresinde yağmur bekleniyor, diğer yerlerde hava çok bulutlu sıcaklıklar 10 derecenin üzerinde ölçülüyor. Bölgede pazartesi gününden itibaren sıcaklıkların artması bekleniyor.

Ege Bölgesi'nin iç kesimlerinde sıcaklık düşük ve kar yağışı bekleniyor. Denizli 16, Kütahya 7, Muğla 15, Afyon 7 derece. Bölgede sıcaklığın salı gününden itibaren hissedilir ölçüde artması bekleniyor.

Akdeniz Bölgesi'nde sıcaklık 17 - 19 derecelerde ölçülüyor. Gökyüzü çok bulutlu, Hatay ve çevresinde gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesi'nde pazartesi günü dahil kar yağışı bekleniyor. Beklenen en yüksek sıcaklıklar; Eskişehir'de 5, Konya ve Sivas'ta 7, Kayseri'de 2 derece.

Karadeniz'in Batısı'nda kar yağışı, diğer bölgelerde yağmur bekleniyor. Bolu 4 derece, Samsun, Gümüşhane ve Trabzon'da sıcaklık 10 derecenin üzerinde ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde kuvvetli yağmur bekleniyor. Kars 11, Erzurum ve Malatya 13, Hakkari 12 derece. Salı günü bazı bölgelerde kar görülebilir.

Güneydoğu Anadolu'da yağmur etkili olacak. Sıcaklıklar 10 derece ve üzeri ölçülüyor. Pazartesi günü yağmur şiddetini artırabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS