Hava Durumu (11-08-2022)

Video: Hava Durumu (11-08-2022)

Marmara, Karadeniz, İç Ege ile Akdeniz’de gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Yağışsız alanlarda parçalı bulutlar arasından güneş görülüyor. Hava sıcaklıkları ise mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde yer yer üzerinde seyrediyor.

Denizlerde rüzgar Orta Karadeniz, Marmara, Orta ve Kuzey Ege ile Akdeniz’de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarın esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Sıcaklık İstanbul’da 29, Edirne’de 33, Bursa’da 28 dereceye geriledi. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor, ani sel ve su baskınına, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olunmalı.

Ege Bölgesinin iç kesimleri gök gürültülü sağanak yağışlı. Kıyı kesimlerde ise parçalı bulutlar görülüyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 32-33 derecelerde ölçülüyor. İç kesimlerde 26-27 dereceye geriliyor.

Akdeniz Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Bu yağışlara zaman zaman gök gürültüleri de eşlik edecek. Sıcaklık Antalya’da 29, Adana’da 35 derece ölçülüyor. Yağışların Cuma günü sona ermesi bekleniyor.

İç Anadolu bölgesinde parçalı bulutlar görülüyor. Yer yer sağanak yağışlar da etkili olabilir. Sıcaklık bölgede en yüksek 32-33 derecelerde ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesinin batı ve doğu kentlerinde yağış görülüyor. Sıcaklık Bolu’da 26, Samsun’da 31, Gümüşhane’de 32 derece ölçülüyor. Yağışın etkisini aynı alanda Cuma da göstermesi bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde yağış beklenmiyor. Hava parçalı bulutlu ve güneşli. Sıcaklık Kars’ta 31, Erzurum’da 33, Malatya ve Hakkari’de 36 derece.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hava bol güneşli. Sıcaklık bölgede en yüksek 38-39 derecelerde ölçülüyor. Özellikle öğle saatlerinde sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunması gerekiyor.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS