{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (12-09-2022)

Video: Hava Durumu (12-09-2022)

Yeni haftanın ilk gününde Türkiye’nin kuzey kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülüyor. Yağış İç Anadolu’nun batı kesimlerine kadar genişliyor. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinde ölçülüyor.

Denizlerde rüzgar Karadeniz, Marmara, Orta ve Kuzey Ege’de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvette rüzgarların esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinin genelinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Sıcaklıklar birkaç derece geriledi. Bölgede en yüksek 29-30 derece sıcaklık ölçülüyor.

Ege Bölgesinde hava parçalı bulutlu. Sıcaklık iç kesimlerde 30 derecenin altına geriledi. Kıyıda ise en yüksek 33-34 derecelerde sıcaklık ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde parçalı bulutlar görülüyor. Sıcaklık bölge genelinde 30 ile 35 derece arasında ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesinin batı kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili. Kalan kentlerde ise hava parçalı bulutlu. Sıcaklık yağışlı alanda 28-29, doğu kentlerde 33-34 derecelerde.

Karadeniz Bölgesinde de sağanak yağışlar etkili. Bu yağışlara zaman zaman gök gürültüleri de eşlik edecek. Sıcaklık bölgenin batısında 25 derecenin altına düştü. Bölgenin yüksek kesimlerinde ise 34 dereceye kadar çıkıyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde hava parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık ise Kars’ta 27, Erzurum’da 29, Malatya’da 35 derece ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde güneş bolca görülüyor. Sıcaklık Gaziantep ve Diyarbakır’da 35, Şanlıurfa’da 38 derecelik sıcaklık var.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS