Hava Durumu (13-05-2022)

Video: Hava Durumu (13-05-2022)

Türkiye’nin büyük çoğunluğunda gökyüzü parçalı ve az bulutlu. Denizli, Uşak, Van ve Hakkari dolaylarında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülüyor. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinde seyrediyor. Kuzey ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerine çıkmaya hazırlanıyor.

Denizlerde kuvvetli bir rüzgar beklenmiyor. Genellikle orta kuvvette esen rüzgar Orta Ege ile Doğu Karadeniz’de zayıf esiyor.

Marmara Bölgesinde hava parçalı bulutlu. Sıcaklık İstanbul’da 27, Bursa’da 28 derece ölçülüyor. Edirne dolaylarında ise 30 dereceye ulaşıyor.

Ege Bölgesinde de parçalı bulutlar görülüyor. Denizli dolaylarında yerel yağmur geçişleri bekleniyor. Sıcaklık ise bölge genelinde 25 ile 30 derece aralığında ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde parçalı ve az bulutlu bir hava hakim. Sıcaklık Antalya’da 27, Mersin’de 26, Adana’da 29 derece. Cumartesi günü sıcaklıkların da havanın da durumunun benzer olması bekleniyor.

İç Anadolu bölgesinde hava az bulutlu, güneş görülüyor. Sıcaklık bölgenin batısında 25 derece ve üzerinde, doğu kesimlerde ise 20-22 derecelerde ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesinde yağış yok, hava az bulutlu. Sıcaklık Bolu’da 25, Samsun’da 19, Trabzon’da 16 derece.

Doğu Anadolu Bölgesinde az bulutlu bir hava görülüyor. Yalnızca bölgenin güney kesimlerinde sağanak yağış görülüyor. Sıcaklık bölgenin batısında 21-22 derecelerde, diğer kesimlerinde ise 16-17 derecelerde ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de hava az bulutlu. Sıcaklık Gaziantep’te 25, Diyarbakır’da 24, Şanlıurfa’da 27 derece ölçülüyor. Cumartesi günü sıcaklıklar 3-4 derece yükseliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS