{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (13-09-2022)

Video: Hava Durumu (13-09-2022)

Marmara, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu ve Akdeniz'de gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Türkiye'nin kalanında ise hava parçalı ve az bulutlu. Hava sıcaklıkları yurdun genelinde mevsim normallerinde, yer yer altında ölçülüyor. Denizlerde rüzgar Batı ve Doğu Karadeniz, Orta Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olmaya devam ediyor. Sıcaklık bölgede 24 ile 27 derece arasında ölçülüyor. Yağışlar Çarşamba gününe kalmıyor, bölgeyi terk ediyor.

Ege Bölgesinde gökyüzü parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık İzmir'de 28, Denizli'de 30, Afyonkarahisar'da 24 derece ölçülüyor. Önümüzdeki üç günlük dönemde sıcaklıklar adım adım yükseliyor.

Akdeniz Bölgesinin batı kesimleri parçalı bulutlu, orta ve doğusu ise gök gürültülü sağanak yağışlı. Bu yağışların doğu kesimlerde kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel ve su baskınları, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.

İç Anadolu Bölgesinin doğusu yağışlı, batısı ise parçalı bulutlu. Sıcaklık Ankara ve Kayseri'de 24, Eskişehir'de 22 derece.

Karadeniz Bölgesinin geneli gök gürültülü sağanak yağışlı. Bu yağışların yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden bölge halkının ani sel ve su baskınları, heyelan, ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olması gerekiyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde hava parçalı bulutlu, yer yer sağanak yağışlar da etkili oluyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 27 ile 31 derece arasında ölçülüyor. Çarşamba günü sıcaklık kuzey kesimlerde 7-8 derece düşüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sıcaklıklar düştü. Bölgede en yüksek sıcaklık Diyarbakır-Şanlıurfa dolaylarında 33 derece ölçülüyor. Gökyüzü ise parçalı bulutlu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS