Hava Durumu (15-08-2022)

Video: Hava Durumu (15-08-2022)

Yeni haftanın ilk gününde Marmara, Karadeniz ve İç Anadolu'nun batısında gök gürültülü sağanaklar etkili oluyor. Diğer bölgelerde ise hava parçalı bulutlu ve güneşli. Hava sıcaklıkları genellikle mevsim normallerinde, kuzey ve doğu kesimlerde ise yer yer normallerin üzerinde seyrediyor. Denizlerde rüzgar Orta ve Doğu Akdeniz'de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda orta kuvvet ve altında rüzgarların esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde sağanak yağışlar görülüyor. Bu yağışlara zaman zaman gök gürültüleri de eşlik edecek. Sıcaklık bölgede genellikle 28-29 derece ölçülüyor. Önümüzdeki günlerde 2-3 derece yükseliyor.

Ege Bölgesinde hava parçalı bulutlu. İç kesimlerde bulutlar daha da yoğunlaşabilir. Sıcaklık İzmir'de 30, Denizli'de 34, Afyonkarahisar'da 29 derece ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde parçalı bulutlar görülüyor. Doğu kentlerinde yerel yağışlar da etkili olabilir. Sıcaklık ise bölgede 30 ile 35 derece arasında ölçülüyor.

Yağış İç Anadolu Bölgesinin batı kentlerini etkisi altına alıyor. Doğu kesimlerde ise hava az bulutlu. Sıcaklık bölgede en yüksek 33-34 derecelerde ölçülüyor. Yağış Salı gününe kalmıyor.

Karadeniz Bölgesinin geneli gök gürültülü sağanak yağışlı. Sıcaklık Bolu'da 25, Samsun'da 28, Gümüşhane'de 36 derece ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde parçalı bulutlu ve güneşli bir hava görülüyor. Sıcaklık kuzey kesimlerde 34, diğer kentlerde ise en yüksek 36-37 derece ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde gökyüzü bol güneşli. Sıcaklık Gaziantep'te 35, Diyarbakır'da 39, Şanlıurfa'da 36 derece ölçülüyor. Salı günü 1-2 derece yükseliyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS