Hava Durumu (16-04-2021)

Video: Hava Durumu (16-04-2021)

Hava sıcaklıkları ülke genelinde hissedilir derecede artacak. Sıcaklık Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Rüzgar Marmara'da zaman zaman şiddetini artırabilir diğer kıyılarımızda orta şiddetli rüzgarlar esecek. İstanbul parçalı bulutlu 15 derece, Ankara az bulutlu 18 derece. İzmir'de sağanak yağmur bekleniyor, sıcaklık 22 derece, Bursa sağanak yağmurlu 18 derece.

Marmara Bölgesi'nde yağmur etkili olacak. Sıcaklıklar 15- 19 derecelerde ölçülüyor. Yağmur pazar gününe kadar devam edecek.

Ege Bölgesi'nde gökyüzü bulutlu, Kütahya ve çevresinde sağanak yağmur bekleniyor. Denizli 25, Kütahya 17, Muğla ve Afyon 20 derece ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesi'nde güneş kendini hissettirmeye başlıyor. Gökyüzü az bulutlu sıcaklıklar 22- 25 derecelerde ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesi'nde gökyüzü parçalı ve az bulutlu. Eskişehir'de sağanak yağmur bekleniyor. Beklenen en yüksek sıcaklıklar ise Eskişehir 17, Konya 23, Kayseri 21, Sivas 19 derece. Karadeniz Bölgesi'nde bahar yağmurları devam ediyor. Bolu, Samsun, Gümüşhane'de sağanak yağmur bekleniyor, Trabzon çok bulutlu.

Doğu Anadolu'da bölgenin genelinde bulutlu bir hava bekleniyor. Kars'ta sağanak yağmur öngörülüyor, sıcaklık 15 derece. Erzurum ve Hakkari çok bulutlu sıcaklık 16-17 derecelerde. Malatya az bulutlu 21 derece.

Güneydoğu Anadolu'da sıcaklık 20 derecenin üzerinde ölçülüyor. Gökyüzü az bulutlu. Pazar günü sıcaklıkların daha da artması bekleniyor. Gaziantep 22, Diyarbakır 25, Şanlıurfa 26, Mardin 21 derece.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS