Hava Durumu (16-08-2022)

Video: Hava Durumu (16-08-2022)

Marmara ve Karadeniz’de hava çok bulutlu ve yağışlı. Orta ve güney bölgelerde ise az bulutlu ve güneşli bir gökyüzü görülüyor. Hava sıcaklıkları genellikle mevsim normallerinde, kuzey ve doğu kesimlerde ise yer yer normallerin üzerinde seyrediyor. Denizlerde rüzgar Orta Ege’de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda orta kuvvet ve altında rüzgarların esmesi bekleniyor.

 

Marmara Bölgesinde hava parçalı bulutlu ve yer yer yağışlı. Bu yağışlara gök gürültüleri de eşlik edebilir. Sıcaklık ise bölgede 29 ile 35 derece arasında ölçülüyor.

Ege Bölgesinde az bulutlu ve güneşli bir hava görülüyor. Sıcaklık İzmir’de 32, Denizli’de 35, Afyonkarahisar’da 30 derece ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde hava parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık ise bölgede 30 ile 35 derece arasında ölçülüyor. Çarşamba günü de benzer bir hava durumu bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesinin geneli az bulutlu. Sıcaklık bölgede en yüksek 32-33 derecelerde ölçülüyor. Çarşamba günü gökyüzü de sıcaklıklar da durumunu koruyor.

Karadeniz Bölgesinde sağanak yağışlar yer yer etkili olmaya devam ediyor. Sıcaklık ise Bolu’da 26, Samsun’da 28, Gümüşhane’de 34 derece ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde güneşli bir hava görülüyor. Sıcaklık kuzey kesimlerde 34-35, diğer kentlerde ise en yüksek 36-37 derece ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde gökyüzü bol güneşli. Sıcaklık Gaziantep’te 36, Diyarbakır’da 40, Şanlıurfa’da 37 derece ölçülüyor. Özellikle öğle saatlerinde sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunması gerekiyor.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS