Hava Durumu (17-04-2022)

Hava Durumu (17-04-2022)

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Marmara, Ege, Batı Karadeniz ile İç Anadolu’nun batısında sağanak yağmur etkili oluyor. Kıyı Ege’de bu yağışlara gök gürültüleri de eşlik edecek. Türkiye’nin kalanında parçalı bulutlar görülüyor. Hava sıcaklıkları ise mevsim normalleri ve üzerinde ölçülüyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Denizlerde rüzgar çoğunlukla orta kuvvette esiyor. Yalnızca Kuzey Ege ve Marmara’nın Karadeniz kıyılarında zaman zaman fırtına seviyesine çıkacak şekilde kuvvetli esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Sıcaklık İstanbul’da 15, Bursa’da 22 derece ölçülüyor. Pazartesi günü yağışın devam etmesi bekleniyor.

Ege Bölgesinde de sağanak yağış etkili. Bu yağışlar pazartesi ve Salı günü de zaman zaman gök gürültüleri eşliğinde devam edecek.

Akdeniz Bölgesinin batı kesimlerinde bulutlar yoğunlaşıyor, kalan yerlerde ise parçalı bulutlu bir gökyüzü hakim. Sıcaklık Antalya’da 23, Mersin ve Hatay’da 26 derece ölçülüyor. Adana’da ise 29 dereceye kadar çıkıyor.

İç Anadolu’nun batısı sağanak yağışlı, doğusu ise parçalı bulutlu. Sıcaklık Ankara’da 22, Sivas’ta 19 derece ölçülüyor. Pazartesi günü bölge genelinde yağışlı bir hava görülüyor.

Karadeniz Bölgesinde parçalı ve çok bulutlu bir gökyüzü var. Batı kesimlerinde sağanak yağış da görülüyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 21-22 derecelerde ölçülüyor, pazartesi günü 4-5 derece yükseliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Doğu Anadolu Bölgesi parçalı bulutlu bir havaya sahip. Sıcaklık Erzurum’da 15, Malatya’da 24 derece ölçülüyor. Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkması sebebiyle kar erimeleri hızlanabilir. Çığ tehlikesi ve kar erimesi kaynaklı akarsu seviyesinin yükselmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de parçalı bulutlar görülüyor. Sıcaklık Gaziantep ve Diyarbakır’da 25, Şanlıurfa’da 27 derece ölçülüyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber