Hava Durumu (17-05-2022)

Video: Hava Durumu (17-05-2022)

Türkiye’nin genelinde hava parçalı ve çok bulutlu. İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu’nun güneyinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili oluyor. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları haftanın ortasından itibaren normallerin altına düşmeye hazırlanıyor.

Denizlerde rüzgar Orta Ege’de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde hava parçalı ve çok bulutlu. Sıcaklık bölge genelinde 25 ile 30 derece aralığında ölçülüyor. Çarşamba günü ise bölge genelinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Ege Bölgesinin kıyı kesimlerinde parçalı bulutlar görülüyor, iç kesimlerde ise çok bulutlu, kapalı bir hava var. Sıcaklık İzmir ve Denizli’de 29, Muğla’da 30, Afyonkarahisar’da 23 derece ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde de hava kapalı. Doğu Akdeniz’de yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Sıcaklık Antalya’da 27, Mersin’de 25 derece.

İç Anadolu Bölgesinde hava çok bulutlu ve yağışlı. Bu yağışlara gök gürültüleri de eşlik edecek. Sıcaklık bölgenin batısında 24-25, doğu kentlerinde ise 19-20 derecelerde ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesinin batı kesimlerinde sağanak yağış etkili. Bölgenin kalanında ise parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim. Çarşamba günü yağış aynı alanda devam edecek, Perşembe günü ise bölge geneline yayılacak.

Doğu Anadolu Bölgesinde de çok bulutlu bir hava görülüyor. Bölgenin güney kesimlerinde yerel sağanaklar bekleniyor. Sıcaklık Kars’ta 17, Malatya’da 23 derece ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulutlu ve yer yer yağışlı bir hava var. Bölge genelinde toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS