Hava Durumu (19-01-2022)

Video: Hava Durumu (19-01-2022)

Türkiye’nin genelinde hava çok bulutlu ve yağışlı. Bu yağışlar Karadeniz, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kar şeklinde kendini gösterecek. Hava sıcaklıkları ise Türkiye genelinde mevsim normalleri altında seyredecek.

Denizlerde rüzgar çoğunlukla orta kuvvet ve üstünde esiyor. Doğu Karadeniz, Marmara’nın Karadeniz kıyıları ile Batı Akdeniz’de ise rüzgar zaman zaman fırtına seviyesine çıkacak. 

Marmara Bölgesinde hava çok bulutlu. İstanbul ve Bursa dolaylarında yerel kar geçişleri bekleniyor. Sıcaklık bölge genelinde 0 ile 5 derece aralığında ölçülüyor. 

Ege Bölgesinin kıyı kesimlerinde hava parçalı bulutlu, iç kesimlerde ise yerel kar yağışı bekleniyor. Sıcaklık İzmir’de 7, Afyonkarahisar’da eksi 4 derece. 

Akdeniz Bölgesinin de batı kesimleri parçalı bulutlu, bölgenin kalan kısmı sağanak yağışlı. Perşembe günü ise yağış beklenmiyor, bölge genelinde parçalı ve az bulutlu bir gökyüzü görülüyor.

İç Anadolu Bölgesinde kar yağışı etkili. Günün en yüksek sıcaklığı bölge genelinde 0 derecenin üzerine çıkamıyor. Eskişehir ve Kayseri’de sıcaklık eksi 3, Sivas’ta eksi 5 derece. 

Karadeniz Bölgesinde de kar yağışı etkili. Özellikle Doğu Karadeniz’de yoğun kar yağışına bağlı çığ riski, buzlanma ve don olayına karşı dikkatli olunmalı. 

Doğu Anadolu Bölgesinin de geneli kar yağışlı. Bölgenin doğu kesimlerindeki kar yağışı kuvvetli rüzgarla birlikte çığ riski, ulaşımda aksamalar, baca gazı zehirlenmesi gibi olaylara neden olabilir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de kar yağışı etkili. Perşembe günü kar yağışı yer yer kesiliyor, cuma günü bölge genelinde az bulutlu bir hava bekleniyor. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS