{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (19-11-2022)

Video: Hava Durumu (19-11-2022)

Hafta sonunun ilk gününde yağışlar Marmara, Kıyı Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da devam ediyor. Yurdun kalanında ise parçalı ve çok bulutlu bir hava görülüyor. Hava sıcaklıkları ise kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde ölçülüyor.

Denizlerde rüzgar Karadeniz, Marmara ve Orta ile Kuzey Ege’de güney yönlerden kuvvetli esiyor. Karadeniz ve Marmara’da fırtına seviyesine de çıkacak olan rüzgar güney kıyılarda orta kuvvette esecek.

Marmara Bölgesinde İstanbul ve Edirne dolaylarında sağanak yağışlar etkili olmaya devam ediyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 23-24 derece ölçülüyor. Bölgede rüzgarın zaman zaman fırtına seviyesinde esmesi bekleniyor.

Yağışlar Ege Bölgesinin kıyı kesimlerinde görülüyor. Sıcaklık İzmir ve Muğla’da 19, Afyonkarahisar’da 17 derece ölçülüyor. Kuvvetli rüzgarların yol açabileceği ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.

Akdeniz Bölgesinin geneli gök gürültülü sağanak yağışlı. Sıcaklık bölgede en yüksek 23-24 derece ölçülüyor. Yağışların Pazar günü bölgenin batısına çekilmesi bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesinde parçalı bulutlar görülüyor. Bölgede rüzgarın saatteki hızı 60 kilometreye kadar çıkabiliyor. Fırtınanın neden olabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, baca gazı zehirlenmesi gibi durumlara karşı tedbirli olmakta fayda var.

Karadeniz Bölgesinde hava çok bulutlu. Sıcaklık batı ve yüksek kesimlerde 14-16, orta ve doğu kentlerde ise 23-24 derecelerde ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde gökyüzü parçalı ve çok bulutlu. Sıcaklık bölgenin batısında 16 derece, diğer yerlerde 9 ile 13 derece arasında ölçülüyor. Gece ise kuzey ve güney kesimlerde 0 derecenin altına düşüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi bulutlu ve sağanak yağışlı. Sıcaklık 16 ile 19 derece arasında ölçülüyor. Pazar günü sıcaklık 19-20 dereceye yükseliyor, yağışlar sona eriyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS