Hava Durumu (23.01.2022)

Video: Hava Durumu (23.01.2022)

Türkiye'nin büyük çoğunluğunda hava çok bulutlu ve yağışlı. Akdeniz Bölgesinde bu yağış sağanak şeklinde görülüyor. Diğer yağışlı alanlarda ise kar bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinin altında seyrediyor.

Denizlerde rüzgar Marmara, Karadeniz ve Akdeniz'de kuvvetli, diğer kıyılarda ise orta kuvvette esiyor. Rüzgar Marmara'nın Karadeniz kıyılarında zaman zaman fırtına seviyesine çıkıyor.

Marmara Bölgesinde hava kar yağışlı. Sıcaklık İstanbul ve Edirne'de 3, Kocaeli'de 2 derece. Kar yağışının pazartesi ve salı da devam etmesi bekleniyor.

Ege Bölgesinin iç kesimlerinde kar yağışı etkili. Bölgenin kalanında ise hava bulutlu. Sıcaklık İzmir'de 5, Afyonkarahisar'da -4 derece ölçülüyor. 

Akdeniz Bölgesi sağanak yağışlı. Sıcaklık orta ve doğu kesimlerde en yüksek 12-13 derecelerde. Pazartesi günü ise bölgenin büyük kısmında yağışsız ancak kapalı bir hava olur.

İç Anadolu Bölgesinin genelinde kar yağışı etkin. Bölgede günün en yüksek sıcaklıkları 0 derece ve altında ölçülüyor. Pazartesi günü kar yağışı yer yer kesiyor.

Karadeniz Bölgesinde de kar yağışı etkili. Bölgenin doğusunda ise yağış karla karışık yağmur şeklinde bekleniyor. Pazartesi günü bu yağışın da kara dönmesi bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde yer yer kar yağışı bekleniyor. Sıcaklık Kars'ta eksi 6, Hakkari'de eksi 2 derece ölçülüyor. Pazartesi günü kar yağışı etki alanını genişleterek devam ediyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin geneli kar yağışlı. Sıcaklık Gaziantep ve Diyarbakır'da 3, Mardin'de 2 derece. Kar yağışının pazartesi günü de devam etmesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS