{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (24-09-2022)

Hava Durumu (24-09-2022)

Türkiye genelinde hava sıcaklıkları mevsim normalleri altında seyrediyor. Yağış Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu ve Doğu Akdeniz’de etkili oluyor. Kalan bölgelerde ise parçalı ve az bulutlu bir hava hakim. Denizlerde rüzgar Karadeniz ve Orta Ege’de kuvvetli esiyor. Doğu Karadeniz’de rüzgarın zaman zaman fırtına seviyesine de çıkması bekleniyor. Diğer kıyılarda ise rüzgar orta kuvvette ve altında.

Marmara Bölgesinde hava parçalı bulutlu, yer yer sağanak yağış da etkili oluyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 22-23 derecelerde ölçülüyor. Pazar günü güneş daha çok görülüyor, sıcaklık da yükseliyor.

Ege Bölgesinde hava az bulutlu ve güneşli. Sıcaklık iç kesimlerde 18-19, kıyıda 25-26 derecelerde ölçülüyor. Pazar günü kıyıda 28-29 derecelerin ölçülmesi bekleniyor.

Akdeniz Bölgesinin doğu kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Orta kesimlerde parçalı bulutlar görülürken batıda hava açık, güneşli. Pazar günü bölge geneli yağışsız ve güneşli olacak.

İç Anadolu Bölgesinin batı kesimleri parçalı bulutlu, doğu kesimleri sağanak yağışlı. Sıcaklık yağışlı alanda yer yer 14 dereceye kadar düşüyor. Batı kentlerde ise en yüksek 18-19 derecelerde.

Karadeniz Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Doğu kesimlerde bu yağışın kuvvetli olması bekleniyor. Sel ve su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı bölge halkının tedbirli olması gerekiyor.

Doğu Anadolu Bölgesinin güney kesimleri parçalı bulutlu, bölgenin kalanında ise sağanak yağış etkili oluyor. Pazar günü yağış kesiliyor, bölgede güneş görülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hava parçalı ve az bulutlu. Gaziantep dolaylarında sağanak yağış da görülebilir. Sıcaklık Diyarbakır’da 28, Şanlıurfa’da 29 derece ölçülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS