{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (24-11-2022)

Video: Hava Durumu (24-11-2022)

Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu bir hava görülüyor. Yurdun kalanında ise sağanak yağışlar etkili oluyor. Bu yağışlar Batı Karadeniz, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli şekilde görülüyor. Denizlerde beklenen kuvvetli bir rüzgar yok. Genellikle orta kuvvet ve altında rüzgarlar esiyor.

Marmara Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Sıcaklık İstanbul'da 15, Edirne ve Kocaeli'de 16, Bursa'da 18 derece ölçülüyor. Yağışların Cuma ve cumartesi de etkili olması ve sıcaklıların 3-4 derece azalması bekleniyor.

Ege Bölgesinin de geneli sağanak yağışlı. Sıcaklık İzmir'de 18, Afyonkarahisar'da 12 derece ölçülüyor. Yağışların Cuma günü de devam ediyor, cumartesi günü bölgeyi terk ediyor.

Akdeniz Bölgesinde yağışlar kuvvetli gök gürültülü sağanak şeklinde görülüyor. Özellikle Batı Akdeniz'de yer yer şiddetli şekilde etkili olacak yağışların yol açabileceği ani sel ve su baskınlarına, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olunmalı.

İç Anadolu Bölgesinde hava çok bulutlu ve yağışlı. Sıcaklık bölgede en yüksek 10 ile 16 derece arasında ölçülüyor. Cuma günü ise 8-10 derecelere düşmesi bekleniyor.

Karadeniz Bölgesinin orta ve doğu kesimleri parçalı bulutlu. Batı kentler ise kuvvetli sağanak yağışlar alıyor. Düzce'de de kuvvetli görülen yağışların Cuma günü de etkisini azaltmadan devam etmesi bekleniyor. Ani sel ve su baskınları, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalı.

Doğu Anadolu Bölgesinin batı ve güney kesimlerinde hava sağanak yağışlı. Bölgenin kuzey kesimlerinde yağış yok ancak kapalı bir hava görülüyor. Sıcaklık ise bölge genelinde 10-12 derecelerde ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de sağanak yağışlar etkili oluyor. Bölgede 14-15 derecelerde sıcaklık ölçülüyor. Yağışların Şanlıurfa dolaylarında kuvvetli olması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS