Hava Durumu (25-05-2022)

Video: Hava Durumu (25-05-2022)

Türkiye’nin genelinde parçalı bulutlu bir gökyüzü görülüyor. Yalnızca Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile yer yer Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinde sağanak yağış görülüyor. Hava sıcaklıkları ise ülke genelinde artarak mevsim normallerinin üzerine çıkıyor.

Denizlerde rüzgar Batı Karadeniz’de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde hava parçalı bulutlu. Sıcaklık bölge genelinde 25 ile 30 derece aralığında ölçülüyor. Edirne dolaylarında 30 dereceyi de aşıyor.

Ege Bölgesinde de parçalı bulutlu bir hava var. Sıcaklık İzmir’de 33, Afyonkarahisar’da 26 derece ölçülüyor. Denizli dolaylarında ise hem güneş daha fazla görülüyor hem de sıcaklık 36 dereceye yükseliyor.

Akdeniz Bölgesinde parçalı bulutlar görülüyor. Sıcaklık Antalya’da 30, Mersin’de 27, Adana ve Hatay’da 28 derece ölçülüyor. Perşembe ve Cuma sıcaklıklar bölge genelinde 30 derecenin üzerine çıkmaya hazırlanıyor.

İç Anadolu Bölgesi de parçalı bulutlu. Sıcaklık Ankara’da 24, Eskişehir’de 26, Sivas’ta 20 derece ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesi parçalı bulutlu. Yer yer doğu kesimlerinde sağanak yağışlar görülüyor. Sıcaklık Bolu’da 24, Samsun’da 18, Gümüşhane ve Trabzon’da 17 derece ölçülüyor.

Doğu Anadolu’da da parçalı bulutlar görülüyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde yerel sağanak geçişleri görülüyor. Sıcaklık Kars’ta en yüksek 16, Erzurum’da 18 derece ölçülüyor. Gece ise 0 derece ve altında düşüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin geneli parçalı bulutlu. Sıcaklık Gaziantep’te 26, Diyarbakır’da 28, Şanlıurfa’da 30 derece ölçülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS