{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (25-11-2022)

Video: Hava Durumu (25-11-2022)

Türkiye’nin büyük bir bölümünde sağanak yağışlar etkili oluyor. Bu yağışların Batı Karadeniz ile yer yer Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da şiddetli şekilde olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinde, batı kentlerde yer yer mevsim normallerinin altında ölçülüyor. Denizlerde rüzgar Karadeniz, Marmara ve Akdeniz’de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarların esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde bulutlu ve yağışlı bir hava var. Bursa ve Kocaeli dolaylarında bu yağışlar kuvvetli şekilde görülecek. Sıcaklık bölgede en yüksek 13-14 derecelerde ölçülüyor. Yağışlı hava cumartesi günü de devam ediyor.

Ege Bölgesinde de hava sağanak yağışlı. Sıcaklık iç kesimlerde 8-9, kıyı kentlerde 14-15 derecelerde ölçülüyor. Bölge genelinde hafta sonu ise yağış beklenmiyor.

Akdeniz Bölgesinde de sağanak yağışlar etkili olmaya devam ediyor. Yağışların doğu kentlerde yer yer kuvvetli olması ve yükseklerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Yaşanabilecek sel ve su baskınları, dolu yağışı, kıyı kesimlerde hortum riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.

İç Anadolu Bölgesi de yağışlı havanın etkisi altında. Sıcaklık 8-9 derecelere geriledi. Cumartesi günü ise doğu kentlerde en yüksek 4-5 dereceler ölçülecek ve yağışlar karla karışık yağmura dönecek.

Karadeniz Bölgesinde de hava bulutlu ve yağışlı. Bolu, Düzce ve Zonguldak’ta yerel olarak çok kuvvetli yağışlar görülüyor. Yağışların yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sel ve su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olunmalı.

Doğu Anadolu Bölgesinde de yağışlar yer yer kuvvetli şekilde etkili olacak. Bölgenin kuzeyinde karla karışık yağmura da dönecek yağışlar cumartesi de devam edecek. Pazar günü ise kar yağışı da görülebilir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de kuvvetli sağanaklar var. Sıcaklık ise bölge genelinde 10 ile 15 derece arasında ölçülüyor. Yağışlar Pazar günü sona eriyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS