{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (26-09-2022)

Video: Hava Durumu (26-09-2022)

Yeni haftanın ilk gününde Türkiye'nin genelinde yağış beklenmiyor. Kıyı Ege ile güney bölgelerde güneş bolca görülüyor. Orta ve kuzey kentlerde ise hava parçalı ve az bulutlu. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerine yükseldi. Denizlerde kuvvetli bir rüzgar beklenmiyor. Genellikle orta kuvvet ve altında esen rüzgar Güney Ege ve Akdeniz'de güney yönlerden esiyor.

Marmara Bölgesinde az bulutlu bir hava görülüyor. Sıcaklıklar yükseldi, Bursa ve Kocaeli çevrelerinde 30 derece sıcaklık ölçülüyor.

Ege Bölgesinde hava az bulutlu ve güneşli. Sıcaklık kıyıda 28-29 dereceye çıkıyor, iç kentlerde ise 26-27 dereceye yükseldi. Denizli dolaylarında ise 30 derecenin de üzerinde sıcaklık ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde güneşli bir gökyüzü görülüyor. Sıcaklık batı kentlerde 28-29, orta ve doğu kesimlerde ise 31-32 derecelerde seyrediyor.

İç Anadolu Bölgesinde hafta ortasına kadar sıcaklık 25 ile 30 derece arasında ölçülüyor. Gökyüzü ise az bulutlu.

Karadeniz Bölgesinde hava parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık bölgede en yüksek 25-26 derecelerde ölçülüyor, doğu kesimlerde 22 derecelere iniyor. Salı günü sıcaklıklar birkaç derece daha artıyor, yer yer 30 derecelere çıkıyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde az bulutlu bir hava hakim. Sıcaklık Kars'ta 19, Malatya'da 26, Hakkari'de 28 derece ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde gökyüzü az bulutu ve güneşli. 27-28 derecelerde ölçülen sıcaklıklar bölge genelinde yükselerek 32-33 derecelere çıktı. Salı ve Çarşamba günü sıcaklıkların 1-2 derece daha artması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS