{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (27-09-2022)

Video: Hava Durumu (27-09-2022)

Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıkları Türkiye genelinde artarak mevsim normalleri üzerine çıkıyor. Yağış yalnızca Marmara Bölgesinde geçişler şeklinde görülüyor. Yurdun kalanında hava az bulutlu, güney kesimler bol güneşli. Denizlerde rüzgar çoğunlukla güney yönlerden esiyor. Marmara’nın Karadeniz kıyıları ile Kuzey Ege’de rüzgar kuvvetli eserken diğer kıyılarda orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde hava parçalı bulutlu, İstanbul-Edirne dolaylarında gök gürültülü sağanaklar da etkili oluyor. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde ölçülüyor, Bursa-Kocaeli çevrelerinde 32 dereceye kadar çıkıyor.

Ege Bölgesinde az bulutlu bir gökyüzü görülüyor. Sıcaklık 26-27 derecelerde ölçülüyor. Denizli dolaylarında ise 30 dereceye çıkıyor. Çarşamba günü kıyı kesimlerde sağanak yağış bekleniyor.

Akdeniz Bölgesinde hava açık, güneşli. Sıcaklık Antalya’da 28, Mersin’de 30, Adana’da 31 derece ölçülüyor. Çarşamba günü de benzer bir hava durumu bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesinde az bulutlu bir hava hakim. Sıcaklık batı kentlerde 29-30 derece ölçülüyor. Çarşamba ve Perşembe günü ise 1-2 derecelik düşüşle aynı alanda bulutlu ve yağışlı bir hava bekleniyor.

Karadeniz Bölgesinin de geneli az bulutlu. Sıcaklık bölgede 25 ile 30 derece arasında ölçülüyor. Çarşamba günü batı kesimlere yağış geliyor.

Doğu Anadolu Bölgesi de az bulutlu bir gökyüzüne sahip. Sıcaklık kuzey kesimlerde 24-25, bölgenin kalanında 28-30 derece. Çarşamba ve Perşembe günü gökyüzünün durumu değişmiyor, sıcaklıklar 1-2 derece daha yükseliyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde güneş bolca görülüyor. Sıcaklıklar da yükseldi, bölgenin genelinde 30 derecenin üzerinde sıcaklık var. Diyarbakır-Şanlıurfa dolaylarında sıcaklık 34-35 dereceye kadar çıkıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS